5.10.2009

Pawel Althamer and others
Pawel Althamer and others


mocno lamie zasade tego bloga piszac wiecej niz link; piszac o czyms co dzieje sie teraz i nie jest informacja o artyscie znaleziona kilka tygodni/miesiecy temu.

czekalem kilka dni zeby znalezc wiecej polskich informacji-reklam.
po prostu brakowalo mi reakcji na prace Althamera (nie pierwszy raz juz zapraszjacego innych - przeczytaj np o jego akcja na brodnie lub w centrum pompidou) i innych


zeby blog sie nie obrazil

"W pawilonie wiedeńskiej Secesji można od 25 kwietnia 2009 oglądać happening-performance, którego twórcą Paweł Althamer. Performance zaaranżowano w całym budynku, który poprzez ogólnie dostępny i non stop otwarty tunel połączono z ogrodem. Tutaj artysta używając prostych środków stworzył publiczne miejsce komunikacji.
Centrum spotkań i rozmów stanowi wieczorne ognisko, dla Althamera symbol i praforma okrągłego stołu. Do dialogu celowo zaproszono znanych gości, ale w zasadzie każdy powinien czuć się zaproszony do udziału. Artyście chodzi bowiem o wzajemną rozmowę, wymianę doświadczeń, spotkanie czyli o szeroko rozumiany kontakt międzyludzki.
Prezentacja Althamera w Pawilonie Secesji (Secession) to również nowatorskie podejście do sztuki, która do tej pory była izolowana w okazałych budowlach. Odbiorca sztuki Althamera znajdzie się w naturalnym otoczeniu, gdzie może liczyć na nieprzewidziane i niezaplanowane przeżycia."
cytat z culture

wiecej na stronie Secesji


i ogolnie to mega sie jaram tym sposobem (jescze zobaczcie co kiedys Althamer zrobil w galerii foksal - podobny sposob operowania przestrzenia)

i super ze wlasnie ognisko (sam mysle nad jednym od troche juz czasu i o tym jak mialoby byc ono podtrzymywane. a tu Althamer zbija mnie z tropu realizujac akcje tak bardzo mieszajaca sie z rzeczywistoscia.)

i mega sie ciesze i szit no nie wierze. czyli megainspiracja


ogladacczytacinteresowacsiezyyyc

1 komentarz: